Telefon

+420 603 568 550

E-mail

machackova.priv@gmail.com

Otevírací doba

Dle domluvy PO-NE

Tradiční thajská masáž, v Thajsku nazývaná Nuad Boran, se v posledních letech těší velké oblibě po celém světě. Technika thajské masáže spojuje prvky akupresury a protahovacích cviků, které se stupňují až do jógových pozic.

Teoretickým základem thajské masáže jsou energetické linie, které procházejí tělem. V Thajsku se nazývají seny, v tradiční čínské medicíně meridiány – názvy jsou odlišné, avšak lokalizace je totožná.

HISTORIE THAJSKÉ MASÁŽE

Své kořeny má v severní Indii asi před 2 500 let př.n.l. a za jejího zakladatele je považován severoindický lékař Jivaka Kumar Bhaccha, který byl údajně osobním lékařem a dobrý přítelem samotného Buddhy. Thajská masáž tedy vzešla jako kombinace toho nejlepšího z ajurvédského učení, jógy a tradiční čínské medicíny.

JAK MASÁŽ PROBÍHÁ?

Tento druh masáže je neobvyklý v tom, že celou dobu probíhá v oblečení. Je dobré, aby klient měl pohodlné a pružné oblečení (tepláky, legíny, tričko, tílko apod.). Pomocí rytmických houpavých pohybů dochází k hluboké relaxaci, přičemž síla tlaku je uzpůsobena individuálně dle klienta. V našem salonu masáž probíhá na masérském lehátku.

Doporučené články