Telefon

+420 603 568 550

E-mail

machackova.priv@gmail.com

Otevírací doba

Dle domluvy PO-NE

Spojení ozdravných účinků masáže a aromaterapie je velice přínosné pro lidský organismus, a i díky tomu se v dnešní době těší stále větší oblibě. V salonu využíváme vysoce kvalitní esenciální a rostlinné oleje v bio kvalitě od české aromaterapeutické firmy Nobilis Tilia a od americké firmy doTERRA.

JAK MASÁŽ PROBÍHÁ

Samotné masáži předchází krátký rozhovor, kde mi sdělíte, co vás trápí nebo na co se chcete zaměřit. Podle toho Vám vyberu esenciální olej nebo oleje, které se na daný problém hodí. Samozřejmě záleží také na Vašich preferencích, tj. olej by vám měl vonět. Po samotném výběru esenciálního (éterického) oleje začneme masáží, která je spíše relaxačního typu.

NA VÝBĚR BUDETE MÍT Z CCA 60 LAHVIČEK ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ

JAK FUNGUJE AROMATERAPIE

Aromaterapie není jen „terapie vůněmi“, jak se podle názvu může zdát. Esenciální oleje jsou vlastně směsi několika desítek až stovek chemických složek (linalool, kumarín, citral, thymol, eugenol, kafr,…) které přinášejí ony kýžené terapeutické účinky na tělo. Cílem aromaterapie je dostat esenciální olej do krevního řečiště a mozku.

Siličnatý váček (váček, ve kterém se nachází esenciální olej) levandule lékařské – mikroskopický snímek

VÍTE, ŽE…

Levandule z Francie a levandule z Maroka bude vonět jinak, i když je to obojí stejná odrůda? Marocká bude kromě linaloolu obsahovat ještě geraniol, který jí propůjčí nasládlou květinovou vůni podobné muškátu/pelargonii.

PŘÍKLADY:

Esenciální oleje vhodné na uvolnění svalů: bazalka, borovice, citronová tráva

Esenciální oleje vhodné na rozproudění cév: citron, cypřiš, jalovec, cist

Esenciální oleje na psychické uvolnění a relaxaci: levandule, bergamot, kadidlo, pomeranč sladký, santalové dřevo, ylang ylang,…

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI LIPOVOU A AROMATERAPEUTICKOU MASÁŽÍ?

V základu vlastně žádný, avšak lipovou můžeme považovat za takovou lepší, luxusnější aromaterapeutickou masáž. Při klasické aromaterapeutické masáži má klient na výběr všechny esenciální oleje kromě těch vzácných, jako jsou například růže, mimóza, jasmín, vanilka nebo právě lípa. Tyto esenciální oleje se řadí mezi vzácné, tím pádem jsou samozřejmě také v jiné cenové kategorii.

Doporučené články