Telefon

+420 603 568 550

E-mail

machackova.priv@gmail.com

Otevírací doba

Dle domluvy PO-NE

Tato metoda se řadí do skupiny IASTM (myofasciálních) technik na uvolnění měkkých tkání (svaly, fascie, úpony, vazy). Předchůdcem grastonovy metody je oblíbená Gua Sha (hojně využívaná v čínské medicíně). Graston je velmi oblíbený mezi fyzioterapeuty a sportovními terapeuty pro jeho velkou efektivitu.

Na tuto metodu se používají tzv. grastony (neboli také fasciální nože), jejichž použití je i přes hrozivý název velice příjemné 🙂 Rozvolňuje svalové napětí, uvolňuje slepené fascie (pokud sval správně nefunguje, svalová povázka neboli fascie se ke svalu přilepí a dochází k omezení hybnosti a nástupu bolesti), napomáhá regeneraci úponů a vazů.

VÝHODY:

  • odstraňuje srůsty, které běžnou masáží nelze uvolnit
  • ulevuje od bolesti (zejména ramene, tenisový či golfový loket, šíje apod.)
  • zvětšuje rozsah pohybu v kloubech
  • spouští hojení a regeneraci ve tkáních
  • snižuje riziko dalších zranění (vhodné pro sportovce)
  • odstraňují ztuhlé vazivové pruhy

Tuto metodu většinou nedělám samostatně, dávám jí jako doplněk k hloubkové či sportovní masáži. Podobně jako například baňkování či tejpování pomáhá zefektivnit celou terapii a pomoci tak klientovi od potíží. 🙂

Důležitý fakt: GRASTONOVA METODA NEBOLÍ a NEBUDETE ODCHÁZET S ČERNO-MODRÝMI MODŘINAMI. Grastonova metoda je velmi příjemná a maximálně dochází k začervenání nebo mírným petechiím (drobné červené tečky), které se samy do pár dnů vstřebají.