Telefon

+420 603 568 550

E-mail

machackova.priv@gmail.com

Otevírací doba

Dle domluvy PO-NE

Potřebujete připravit na sportovní výkon nebo naopak uvolnit svaly po tréninku? Kombinuji techniky sportovní masáže a thajské masáže Nuad Boran (severní styl); dochází jak k důkladnému promasírování, tak i protažení, což je velmi důležitá a často opomíjená součást terapie.

Sportovní masáž urychluje odbourávání škodlivých odpadních látek, jako je histamin a kyselina mléčná. Tyto látky mají za následek svalovou únavu a bolesti, lidově nazývané jako svalová horečka či svalovice.

Pokud závodně sportujete a měli byste zájem o individuální plán před a po závodu, či si mě přejete přímo na vašem závodu, kontaktujte mne a na všem se domluvíme.

PŘEDSPORTOVNÍ MASÁŽ – většinou se provádí několik dní před výkonem a má za úkol připravit svaly na akci. Cílí se na uvolnění zatuhlých míst a povzbuzení cévního řečiště.

POHOTOVOSTNÍ MASÁŽ – mají za cíl nabudit nervosvalový systém bezprostředně před závodem a maximalizovat tak výkonnost.

POSPORTOVNÍ MASÁŽ – ze všech druhů sportovních masáží patří mezi ty nejjemnější. Má za cíl uvolnit a zrelaxovat namožené svaly a urychlit odbourání odpadních látek vzniklých při výkonu.

DOPLŇKY KE SPORTOVNÍ MASÁŽI

Lze použít baňky (baňková masáž a terapie), lávové kameny, teplý rašelinový zábal či naopak speciální chladivý sprej BioFreeze. Všechny tyto doplňkové služby jsou bez doplatku 🙂

PRO ZAJÍMAVOST – ACETYLCHOLIN, KYSELINA MLÉČNÁ, PROSTAGLANDINY

Ve svalu je látka zvaná acetylcholin, která dává elektrické impulzy, aby se sval dával do pohybu. Pokud je ho nadbytek, vytvoří se ve svalu zatuhlé místo až trigger point (spoušťový bod). Po protažení svalu se do místa vyplaví histamin, který má za úkol přebytečný acetylcholin „sežrat“, a tak navrátit rovnováhu do svalu.

Pokud naše zatuhlé svaly neprotahujeme či pravidelně nemasírujeme, změní se na vazivovou tkáň a to je již nevratný stav. Když se to s protahováním (či naopak posilováním) přežene, do svalu se vyplaví kyselina mléčná, která je v menší míře přirozenou součástí svalového metabolismu. Právě kyselina mléčná způsobuje takzvanou „svalovou horečku/svalovici“.

Pokud pak bolesti trvají i několik dnů po podráždění svalu, přicházejí na scénu i prostaglandiny, které jsou protizánětlivé a mají za úkol snížit zánět.

Doporučené články